Ak často pozerávate televízor, určite ste si všimli, že sa v ňom často vyskytujú rôzne politické diskusie, v ktorých vystupujú jednotliví politici za rôzne politické strany. Tieto politické strany presadzujú svoj názor a veľakrát si protirečia. Politické strany majú odlišné zameranie, ktoré by malo prospieť rôznym skupinám obyvateľov. Obyvatelia by mali pravidelne chodiť na voľby, v ktorých si vyberú politika alebo politickú stranu, ktorá sa im najviac pozdáva. Mnohých ľudí hnevá to, že politici nedodržujú svoje sľuby, ktoré dali občanom. Občania tak strácajú záujem o politiku, politický život alebo aj o samotné voľby.
Na voľby chodí len malá časť obyvateľstva, a to najmä seniori. Seniori sú zvyknutí na to, že chodia pravidelne voliť vždy, keď je to potrebné. Je to ich občianska povinnosť, ktorú berú ako samozrejmosť. Lenže mladí ľudia tým, že nechodia voliť, vyjadrujú svoj odpor voči politike a politickým stranám. Prečo majú mladí ľudia odpor k politike? Je to zrejme pre to, že mnohí politici si žijú nadštandardne a málo prispievajú jednotlivým skupinám obyvateľstva. Pracujúci človek sa dostane len malej pomoci od štátu. Avšak potrebujú to naozaj všetky skupiny obyvateľstva. Štát veľmi málo prispieva aj seniorov, aj keď ich láka na trináste dôchodky a zvyšovanie dôchodkov.
Avšak to je pre dôchodcov veľmi málo. Pomoc nakoniec aj tak zväčša nepríde. Ťažko sa žije aj rodinám s deťmi. Mamičky sú na materských alebo rodičovských dovolenkách a rapídne sa im zníži počas tohto obdobia príjem. Štát síce poskytuje tieto dávky, ale tie nepostačujú na plnohodnotnú starostlivosť o maloleté deti. Nechápu politici, ktorým skupinám obyvateľov by mali prispievať najviac? Slovákov hnevá aj to, že sa najviac prispieva práve nepracujúcim, ktorí sú odkázaní na hmotnú núdzu alebo ani na to. Tí si spravia deti a čakajú, že dostanú peniaze z prídavkov na deti. Je to síce pekné, že existujú prídavky na deti, no sú smerované zlej skupine obyvateľov, čo si všímajú aj mladí ľudia, ktorí sa snažia pracovať.